Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, pondelok 11. 12. 2017
11 °C 7 °C
mierny dážď, čerstvý juhozápadný vietor
vietorJZ, 8.36m/s
tlak990.72hPa
vlhkosť93%
zrážky11.9mm

Interaktívna mapa

interaktívna mapa

Navigácia

Obsah

     Dňa 29.11.2015 o 14,30 hod. sa v miestnom parku pri kostole uskutočnila milá slávnosť pri príležitosti vysvätenia adventného venca a jeho zapálenia prvej sviečky. Zúčastnili sa ho farníci, ktorí si našli čas a zúčastnili sa tohto obradu.

     Slovo advent pochádza z latinského adventus a znamená príchod. Pre veriacich má adventné obdobie predovšetkým duchovný obsah - je prípravou na slávny príchod Krista.

     Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami - tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Každá nedeľa v období adventu má liturgický význam:

                    - prvá nabáda na bedlivosť,

                    - druhá je v znamení pokánia,

                    - tretia sa nesie v znamení radosti,

                    - štvrtá adventná nedeľa hotorí o udalostiach bezprostredne pred

                      narodením Ježiška.

     Je to krásny slávnostný obrad, keď v nedeľu popoludní zapálime sviečky tak vo svojich domovoch ako aj na venci tuná v obci - pri kostole a slávnostná atmosféra vianoc sa pomaly vkráda do našich príbytkov. Adventné obdobie vrcholí vigíliou. Na štedrý deň napoludnie zarčínajú vianoce.

     Chcem  sa touto cestou poďakovať všetkým aktérom tohto slávnostného podujatia a to hlavne: p. farárovi Františkovi Bogdanovi, p. Danke Ambrózaiovej, pracovníkom obecného úradu,  manželom Laktišovím ako aj všetkým, ktorí si našli čas a zúčastnili sa.

 

 

 

Stránka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stránka